Вих. № 264 від Щодо ситуації стосовно незаконних вимог Держспоживінспекції по маркуванню авто та сертифікації автомобілів.

1.Інформую, що відбулось засідання наглядової ради органу сертифікації _ ДержтрансНДІпроекту, в яку наряду з представниками Мінтрансу, Держмайна та інших, входить і представник ВААІД – О.Назаренко. Був затверджений щорічний звіт Державтотранс НДІпроекту та обговорені деякі поточні питання щодо захисту прав автодилерів (автосалонів).
а). до ВААІД надходили відповідні запити і ми вже інформували учасників ВААІД про незаконне рішення Чернівецької Держспоживінспекції щодо вимог по обов’язковому маркуванню автомобілів. Фахівці уважно вивчили рішення та надали нам зауваження до цього рішення. Подібні випадки таких незаконних вимог вже відбулись в деяких інших регіонах, однак, після втручання ВААІД, органи захисту споживачів раніше визнавали незаконність своїх вимог. Тому представники ВААІД (О.Назаренко) терміново зустрілись з Головою Держспоживзахисту (С.М.Ореховим) та Заступником (О.П. Соколовою) з метою зняти це питання з порядку денного. Лист Ради автомобілістів при Кабміні (заст. Голови Ради О. Назаренко). На сьогодні Київ затребував від Чернівців всі матеріали по цій справі і має винести рішення про яке ми відразу повідомимо Учасників ВААІД.


б).За численними зверненнями автоімпортерів (Тойота, БМВ,Ніссан, Бентлі, Ауді, WV, BYD, Мітсубісі, Хонда, Феррарі, Ламборгіні, Сканія,MAN, DAF, Шварцмюллер, Ямаха та інші) ВААІД неодноразово допомагала та вирішувала, як виняток, проблему скорочення терміну надання номеру сертифікату на авто з Реєстру не за 10 днів, а за 1 день. Однак, ми продовжували спроби вирішити питання відміни 10-денного терміну не за зверненнями членів ВААІД, а глобально та системно. Як вже раніше ми повідомляли, спільними зусиллями проблему спробували вирішити і ще півтори місяці тому був підписаний Наказ Мінекономіки (http://www.me.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=190955&cat_id=32854)
за підписом Міністра П.Порошенко по визначенню максимального трьохденного терміну надання з Реєстру номеру для сертифікату на авто і майже відразу після відповідного роз’яснення заступника Міністра В. Павленко Наказ почав працювати. Під час засідання наглядової ради я пересвідчився, що на сьогодні затримок в присвоєнні номерів на сертифікати немає (номери видають день в день) і тому повідомляю, що деякі Учасники ВААІД, які були змушені через такі затримки йти і сертифікувати партії товарів (або одне авто) в регіональних органах сертифікації через посередницькі фірми, які гарантували отримання сертифікатів за 1-2 дні, можуть повертатись до А.М. Редзюка т.я. на сьогодні ця проблема вирішена.

2. Станом на 20.12.12 була також проведена наступна робота.
а). Повідомляю, що ВААІД звернулась до Міністра Соціальної політики та праці, Державною санітарно-епідеміологічною службою, Державної інспекції з питань праці, Державної Служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва стосовно гармонізації чинного законодавства, що регулює проведення обов’язкових медичних оглядів для працівників, що працюють з візуальними комп’ютерними дисплеями.
б). ВААІД раніше звернулась з листом до Сергія Арбузова, Голови Національного банку України, щодо ініціювання внесення змін до Інструкції № 136, які дозволили б знімати з валютного контролю імпортну операцію в режимі ІМ-74 «Митний склад».
в). ВААІД також раніше звернулась з листом до Віталія Хомутинніка, Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, Юлії Льовочкіної, Голови підкомітету з питань цивільного, господарського судочинства та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, та Едуарда Ставицького, Міністра екології та природних ресурсів України, щодо запровадження додаткового збору з виробників та імпортерів товарів в упаковці.

01004 Україна, м. Київ, вул. Велика Житомирська , 17, офіс 19. Телефони: +380 (93) 66 191 77, +380 (99) 07 58 716, +380 (50) 311 07 15

powered by pavloff-studio